רישום סימן מסחרי

רישום סימן מסחרי

ישנן פעולות מסוימות, שהן מחויבות המציאות לכל בית עסק. כדוגמא נציין את פעולת הרישום סימן מסחרי. במידה ולא תבצעו רישום סימן מסחרי, כי אז המתחרים שלכם יעשו זאת. אתם תעמידו את העסק שלכם בסכנה אמתית. כאשר כל שירות או מוצר שאתם פיתחתם, הופך להיות נחלת הכלל. אבטחה של סימן מסחרי רשום בהכרח תגן על המותג או על השירות שלכם. כמו גם, היא תספק לכם את האמצעים למנוע מהמתחרים שלכם לעשות שימוש בסימנים שזהים לסימני העסק שלכם. מניעה מרישום של סימן מסחרי יכולה להתגלות שהחוק מצר את ידכם מכל הרחבה של העסק שלכם. עם הרישום של הסימן המסחרי, יש בידכם זכויות של נקיטת פעול אל מול מי שמנסה לרשום סימנים מסחריים סותרים.

כיצד רישום סימן מסחרי בונה ערך לעסק?

רישום סימן מסחרי מאפשר לכם לבנות ערך לבית העסק שלכם. וזאת הסיבה העיקרית שבה משקיעים פוטנציאליים כל הזמן חפצים לרשום את הסימן המסחרי שלהם. מעבר לכך שהוא מגביר את האבטחה של השירות או של המוצרים שלכם, הוא אף עוזר לשם הבהרה בכל תרחיש של זכיינות, או לחלופין של מיזוג החברה שלכם, וכמו גם הוא משפיע באופן חיובי על הערך הנתפס שלה.

מה החשיבות של רישום סימן מסחרי?

החשיבות של רישום סימן מסחרי, באה לידי ביטוי בהימנעות משינוי לא רצוי. ולמה התכוון המשורר בדיוק בדבריו? ובכן, שינוי שמו של בית עסק עשוי להוות משימה מורכבת, שגובה מחיר עצום. עם הצלחתכם לייצר מוניטין חיובי בהצלחה לחברה שלכם, עשוי לקחת לכם המון זמן, ואמצעים שיווקיים אדירים, על מנת לבנות מחדש את אותו מותג, רק בשם אחר, שם חדש. בעוד שם העסק, הלוגו או הסמל שלו – לא נרשמו כסימנים מסחריים, על פי חוק, כל הזמן יש סיכון שעסק שונה עשוי לרשום כל זאת ולגרום לבעייתיות עצומה, שמא באמצעות הניסיונות למנוע מכם להתרחב או אף לפעול בזהות העכשווית שלכם.

האם רישום סימן מסחרי יספק לכם הגנה?

משמעותי מאוד, שתוודאו מבעוד מועד, שהחברה שלכם מוגנת היטב מפני כל תחרות. יריבים למקצוע, או מתחרים, אשר עושים שימוש לרעה בסימן המסחרי שלכם, בלי שקיבלו מכם היתר רשמי, עשויים להסב נזק לחברה, למותג ולשם הטוב שלכם. ונסייג את דברינו באמירה, לפיה בדרך כלל הם יהיו בעמדה נחותה, מן ההיבט המשפטי, ויש דרכים למנוע מהם ממש להסב לכם נזק. באמצעות רישום סימן מסחרי, הנכם בעצם בונים סוג של חומה סביב השירות או המותג שלכם. דבר שברור מאליו שמקשה על חברות שונות להתחקות אחריכם.