טרייד מארק

טרייד מארק

מה הם תהליכי טרייד מארק, וכיצד עורך דין המומחה לענייני מסחר יכול לעזור? בכתבה זו נדבר על ההגנה המשפטית שניתן לקבל כתוצאה מתהליכי הרשמה של סימנים מסחריים, ומה הם יכולים לכלול ולבקש מצד הרושם.

טרייד מארק – הגנה משפטית

טרייד מארק, או סימן מסחר – מאפשר מעין הגנה משפטית מפני העתקת נכסים וקניין רוחני. ניתן לרשום את "הפטנט" על אי אילו סחורות ייחודיות לעסק (כמו לוגו, לדוגמה), גם בשלבים מוקדמים שלו. וזאת כדי לייצג ולייצר הגנה משפטית עבור כל אלמנט עסקי ייחודי הניתן להגנה תחת החוק הקיים. תהליך הרישום עצמו, של סימן המסחר נחשב לפשוט יחסית. לא צריך להשקיע משאבים מרובים, והם נחשבים מועטים יותר מאשר מה שמתבקש כדי לרשום פטנט. ועם זאת, כן יהיה נכון ונבון להשלים את תהליכי ההרשמה באופן יעיל, אינטליגנטי ואף מבוקר.

שכן רישום נכון של סימן מסחר יכול לאפשר למצות את כל הזכויות בחוקים הקשורים לזכויות הקניין הרוחני. עם השלמת תהליך הרישום, הרושמים יכולים להחזיק בתעודה מיוחדת וייעודית המצהירה כי רק להם הזכות המשפטית לעשות שימוש בסימן המסחרי שנרשם. למעשה, מאותו רגע ניתן לסמן גם את התו ® – ליד סימן המסחר המדובר.

טרייד מארק – סיוע מצד עורך דין

היכולת לבצע את תהליך הרישום נאמנה עוברת דרך ארגז כלים והבנות מסוימות לגבי אופי התהליך. מי שיודע לעשות זאת נאמנה, יודע שישנן הגבלות מסוימות על תהליך הרישום, ויודע לעבוד איתן. לדוגמה, המחוקק מעניק לתהליך הרישום אי אילו הגבלות, כמו כמות סימני המסחר שניתן לרשום, אופן הרישום שלהם ואפילו את הסחורות ו/או השירותים עבורם אכן ניתן לרשום סימן מסחר רשום.

 על פי כן, היכולת לעבוד עם עורך דין שיש לו מומחיות בתהליכי רישום שכאלה, יכולה לתמוך בתהליך ההרשמה.  עורך דין יכול לעזור ולכוון באי אילו עניינים, כמו לדוגמה לתת מענה לשאלות הקשורות לטרייד מארק. באם עולה שאלה, "מה לרשום כסימן מסחר", עורך דין מומחה יידע להגיד, שיהיה נכון לכלול בתהליך את כל האלמנטים הקשורים לעסק: הן את שם העסק כמילה (ללא העיצוב), הן את הלוגו בלבד, את הלוגו יחד עם אלמנטים נוספים בו – וכן הלאה. חוכמה מעשית שכזאת יכולה לסייע בהשלמת תהליכי טרייד מארק אינטליגנטיים ואלגנטיים.